Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
05-119 Legionowo
tel: 22 764 01 40
fax: 22 764 01 41

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00


Wyświetl większą mapę
Najbliższe święta
Światowy Dzień Choroby Alzheimera Międzynarodowy Dzień Niesłyszących więcej

PIKNIK RODZIN ZASTĘPCZYCH

konkurs malarski.jpg
W dniu 15 czerwca 2013 roku odbył się coroczny Piknik, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, dla Rodzin Zastępczych z Powiatu Legionowskiego.

 W tym roku spotkaliśmy się nad Zalewem Zegrzyńskim, w malowniczo położonym Ośrodku Konferencyjno – Szkoleniowym PROMENADA w Białobrzegach. Nieoczekiwanie dopisała pogoda i zgodnie z naszą tradycją integrowaliśmy się przy wspólnej zabawie oraz uczestnicząc w licznych konkursach sprawnościowych. Były to: strzelanie z wiatrówki i łuku, „pajęczyna”, czyli przemieszczanie się między  rozpiętymi na drzewach linami bez poruszenia umieszczonych na nich dzwoneczków. Było też rodzinne chodzenie po „linie”, konkurs plastyczny o tematyce związanej z 50. rocznicą Zalewu Zegrzyńskiego oraz tor przeszkód - bieg w masce gazowej i ubraniu ochronnym między przeszkodami. Konkursy prowadzili współpracujący z PCPR harcerze legionowskiego hufca. Były atrakcyjne nagrody główne i smaczne nagrody pocieszenia. Dla dzieci najmłodszych zorganizowane były gry i zabawy, m. in. koło fortuny, dmuchany plac zabaw z trampoliną i zjeżdżalniami oraz „kącik urody”, w którym można było pomalować sobie buzię w dowolne wzorki lub pozaplatać warkoczyki.  W konkursach sprawnościowych rodziny mogły wygrać ciekawe nagrody, takie, jak: aparat fotograficzny, sokowirówka, blender, tablet, MP4, zegarek, opiekacz do kanapek, termo-bidon, plecaki, piórniki, zestaw pływacki, piłki, długopisy i inne. Nagrody sponsorowali: Starostwo Powiatowe w Legionowie, Miasto i Gmina Legionowo, Miasto i Gmina Serock,  Gmina Wieliszew. Serdecznie dziękujemy. Był też poczęstunek – pyszna grochówa oraz kiełbasa, kaszanka i karkówka z grilla. Do tego słodycze, napoje i owoce.

Jak co roku, gośćmi spotkania byli Starosta Powiatu Legionowskiego – Pan Jan Grabiec, członek Zarządu – Pan Janusz Kubicki oraz zastępca Prezydenta Miasta Legionowo – Pan Piotr Zadrożny.

Dziękujemy naszym Rodzinom, naszym Gościom oraz organizatorom za wspólną zabawę, pogodny uśmiech i życzliwość. Samorządom Powiatom i gminom za nagrody dla Rodzin.  Spotkamy się wszyscy ponownie w okresie Mikołajkowym. Do zobaczenia.


powrót

strona główna
A  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 
01 czerwca 2020 r.
imieniny Jakuba i Konrada

Linki


licznik odwiedzin 2723564