Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
05-119 Legionowo
tel: 22 764 01 40
fax: 22 764 01 41

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00


Wyświetl większą mapę
Najbliższe święta
Światowy Dzień Choroby Alzheimera Międzynarodowy Dzień Niesłyszących więcej

PRZEKAŻ 1% PODATKU DOCHODOWEGO

ban1.jpg
W imieniu Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie Fundacji poprzez przekanazanie na jej rzecz 1 % podatku.
Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc rodzinom zastępczym i rodzinnym dom dziecka.

 
 
Celem Fundacji jest udzielanie wszechstronnej pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej, wychowującym się w rodzinnych formach pieczy zastępczej oraz ich opiekunom zastępczym.

W imieniu Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o ponowne wsparcie Fundacji poprzez przekazanie na jej rzecz 1% podatku. Zebrane środki przeznaczymy wyłącznie  na działalność statutową.

1 % podatku można przekazać wypełniając PIT

i w odpowiedniej rubryce wpisując

KRS 0000261167

 

Jeśli rozliczasz swój pit tradycyjnie:

 
Wypełniając roczne rozliczenie podatkowe  można przekazać 1% podatku naszej Fundacji. W tym celu wystarczy w odpowiednim formularzu zeznania podatkowego PIT umieścić numer
 

 KRS    0000261167 

Podatnik nie musi sam dokonywać wpłaty na nasze konto - przelewu deklarowanej kwoty dokona Urząd Skarbowy.

Dzięki odpisom 1% podatku Fundacja może działaniami pomocowymi obejmować rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka nie tylko  z terenu województwa mazowieckiego ale również z terenu całego kraju.
 

1% DLA WYBRANEJ RODZINY


     Mazowiecka Fundacja Rodzin Zastępczych umożliwia rodzinom zastępczym oraz Rodzinnym Domom Dziecka pozyskiwać 1% podatku na dofinansowanie leczenia, terapii, rehabilitacji, wypoczynku dzieci oraz na cele edukacyjne. Rodziny, które chcą skorzystać z takiej formy wsparcia  muszą wystąpić pisemnie do Fundacji z prośbą o udostępnienie konta. Po uzyskaniu pisemnej zgody Zarządu Fundacji  rodzina może rozpocząć zbiórkę środków z 1% podatku.

Osoby, które chcą wesprzeć konkretną rodzinę zastępczą lub Rodzinny Dom Dziecka umieszczają w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego PIT adnotację, np.: dla rodziny zastępczej ........... (nazwisko - miejcowość).
 Po otrzymaniu z Urzędów Skarbowych środków oraz wykazów dedykowanych darowizn 1% podatku, Fundacja podpisze z rodziną stosowną umowę określajacą m. in. zasady przekazania zebranych środków. Na życzenie Rodziny Fundacja może wcześniej przekazać wzór umowy.
W 2013  roku, z kwoty odpisów 1% podatku ze wskazaniem, Fundacja  pozostawia do 25 % tej  kwoty, przeznaczając ją na prowadzenie nieodpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego na rzecz ogółu beneficjentów.

 

Więcej informacji na stronie:  http://mfrz.pl

 powrót

strona główna
A  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 
04 czerwca 2020 r.
imieniny Karola i Franciszka

Linki


licznik odwiedzin 2728100