Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
05-119 Legionowo
tel: 22 764 01 40
fax: 22 764 01 41

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00


Wyświetl większą mapę
Najbliższe święta
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Dzień Rodzicielstwa Zastępczego więcej
images1.jpg
W ramach corocznej akcji organizowanej przez Ministerstwo Sprawiedzliwości osoby dotknięte problemem przestępczości bedą miały ułatwiony dostęp do ośrodków wspierających ofiary przemocy.

Od 25 lutego do 2 marca 2013 roku potrwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Coroczną akcję organizuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Koordynacja działa w ramach obchodów zajmować się będą Ośrodki Pomocy dla Osob pokrzywdzonych Przestępstwem. W organizację włączyły sie także: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, rzecznik praw obywatelskich, rzecznik praw dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza oraz Krajowa Rada Kuratorów.

W dniach 25 lutego - 2 marca br. osby pokrzywdzone przestępstwem bedą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pewłnionych w Osrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piatku w godzinach 10:00 - 18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00 - 13:00. Lista ośrodków i iach adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedzliwości oraz na stronie: www.pokrzywdzeni.gov.pl.

W ramach całej inicjatywy wszyscy zainteresowani uzyskają pomoc specjalistów z Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem prowadzonych przez organizacje pozarządowe w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w sobotę w godzinach od 10 do 13.

 

Lista Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwempowrót

strona główna
A  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 
31 maja 2020 r.
imieniny Anieli i Petroneli

Linki


licznik odwiedzin 2721816