Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
05-119 Legionowo
tel: 22 764 01 40
fax: 22 764 01 41

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00


Wyświetl większą mapę
Najbliższe święta
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Dzień Rodzicielstwa Zastępczego więcej

PIKNIK W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

16.07.2011
Obraz 270.jpg
Pośród kolorowych indiańskich namiotów, zapachu palonej szałwii i odgłosach bębnów odbył się IV Piknik Rodzin Zastępczych i Dzieci z Domu Dziecka, jaki dorocznie organizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie. Niemal 300 uczestników miało możliwość nauczyć się techniki tańca indiańskiego pow-wow, dojenia krowy czy poznać konstrukcję budowy namiotu TIPI.

 

Piknik odbył się w miejscowości Skrzeszew. Impreza skierowana była do wszystkich rodzin zastępczych z terenu powiatu Legionowskiego, dzieci umieszczonych w rodzinach zastępach i dzieci biologicznych rodzin zastępczych oraz prowadzących i wychowanków domu dziecka w Chotomowie.

 

Oficjalnego rozpoczęcia pikniku i przywitania gości dokonali: Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, Zastępca Prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny, z upoważnienia Burmistrza Serocka pani Jadwiga Szymańska oraz  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie Anna Kaczmarek. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Kolor i niestrudzony prowadzący – Marcin Kusy.

 

Na pikniku nie zabrakło również smakowitego jedzenia, jakie częściowo pozyskaliśmy od naszych darczyńców. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało stanowisko, przy którym serwowano pyszny chleb ze smalcem, ciasta i truskawki. Przy drewnianej Grill Chacie podawano hamburgery, kiełbaski, hot-dogi i kaszankę. Na obiad zaserwowano przepyszną wojskową grochówkę, a wielce wyczekiwany przez najmłodszych smakowity deser stanowiły lody.

 

Jak co roku dzieci i rodziny miały możliwość spróbować swych sił w ciekawych konkursach. A walczyć było o co, ponieważ w tym roku główne nagrody były bardzo atrakcyjne: rower, plecaki, piłki, zajęcia w szkołach językowych, blendery wejściówki do kin, gry komputerowe i wiele innych. Mogliśmy także podziwiać zawodników w wyścigach gokartów, biegu z mlekiem od wściekłej krowy, przeciąganiu liny i konkursie plastycznym. Ponadto dzieci i ich opiekunowie mogli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, spróbować swych sił na symulatorze byka rodeo, wziąć udział w przejażdżce bryczką oraz jeździe konnej. Pomimo tańca i zaklęć indiańskich nie udało się artystom wywołać deszczu, przez co mogliśmy wspaniale bawić się jak co roku.

 

Na zakończenie artyści zaprezentowali przepiękny program artystyczny country ze wspólnym tańcem uczestników IV Pikniku oraz wręczeniem dzieciom paczek podarunkowych.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Serdeczne podziękowania za życzliwość i wielkie serce Wszystkich, którzy pomogli w organizacji IV Pikniku Rodzin Zastępczych i Dzieci z Domu Dziecka Powiatu Legionowskiego.


Dziękujemy:
Panu Janowi Grabcowi – Staroście Powiatu Legionowskiego

Panu Januszowi Kubickiemu – Członkowi Zarządu Powiatu Legionowskiego

Panu Romanowi Smogorzewskiemu – Prezydentowi Miasta Legionowo

Panu Pawłowi Kownackiemu – Wójtowi Gminy Wieliszew

Panu Sylwestrowi Sokolnickiemu – Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock

Panu gen. broni Zbigniewowi Głowience – Dowódcy Wojsk Lądowych
Kołu Gospodyń Wiejskich z Marynina

Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skrzeszewa
Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej
Przedsiębiorstwu Wodno-Kanalizacyjnemu w Legionowie
Radiu „Kolor”

 

oraz firmom:
Algida
Atena
„Art Projekt” Szkoła Języków Obcych
CD Projekt
Kaufland

„Gryf”
„Granit”
„Medi Soft”
MULTIKINO
 „Agpol”
Stajnia „Klucz”
Letmannen Unibake Poland

Aviotex

PHU YASKYO „Mirosława Jastrzębska-Jakubik”
Edmir
Masarni „Metka”
Partner S. C. Sklep Mięsno-Spożywczy
PSS Społem
Piekarnia „Hetmańska”
Piekarnia „Ledan”
SAP Szkoła języków obcych
Selgros
Sieć sklepów „U Michała”,
Uniwersal Music „Polska”
Wydawnictwo WSIP
ZHP Hufiec Legionowopowrót

strona główna
A  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 
25 maja 2020 r.
imieniny Urbana i Grzegorza

Linki


licznik odwiedzin 2708175