Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
05-119 Legionowo
tel: 22 764 01 40
fax: 22 764 01 41

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00


Wyświetl większą mapę
Najbliższe święta
Światowy Dzień Choroby Alzheimera Międzynarodowy Dzień Niesłyszących więcej

PIKNIK Z POLICJANTAMI I PIRATAMI

20.09.2010
DSC_0363

Ciekawe pokazy, konkursy i zabawy, wesołe miasteczko, stoły pełne smakołyków i niezwykli goście poszukujący skarbów - tak wielu atrakcji można tylko pozazdrościć uczestnikom III Pikniku Rodzin Zastępczych z Powiatu Legionowskiego, który odbył się w pierwszą sobotę września. 


Gościny na organizację pikniku użyczyło Centrum Szkolenia Policji, a policyjne pokazy pirotechniki, pierwszej pomocy przedmedycznej, psów policyjnych, motorów i łodzi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Policjanci zorganizowali także szereg konkursów i zabaw rodzinnych, a chętne dzieciaki mogły zdać egzamin na kartę rowerową.

Najmłodsi z dużym zapałem korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, toru przeszkód i trampoliny. Nie zabrakło także koła fortuny, strzelania z łuku, a małe "modnisie"  z ochotą malowały buzie i kręciły loki w namiocie SPA. Podczas konkursów i zabaw można było wygrać cenne nagrody, ufundowane przez sponsorów.

 

Główną atrakcją programu była niespodziewana wizyta pirackiej pary, która zaprosiła rodziny z dziećmi do wspólnego poszukiwania skarbów i odkrywania tajemnic pewnej skrzyni... A po trudach poszukiwań można było spróbować specjałów z grilla: hamburgerów, kiełbaski i kaszanki oraz smakowitej policyjnej grochówki. Tradycyjne smakołyki polskiej kuchni oferowało uczestnikom stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Marynina i Dosina. Miłe gospodynie częstowały łakomczuchów m. in.: pierogami, chlebem ze smalcem, ogórkami małosolnymi, kluseczkami z pieczarkami, babką ziemniaczaną i mielonymi kotletami. Na deser każde dziecko otrzymało od organizatorów  "słodką paczkę".


Piknik Rodzin Zastępczych zoganizowany został już po raz trzeci przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie. Przy jego organizacji z wielkim zaangażowaniem pomagali policjancji z CSP oraz harcerze. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 200 osób: rodziny zastępcze wraz z dziećmi, podopieczni Domu Dziecka w Chotomowie oraz zaproszeni goście.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pikniku!


Sponsorzy pikniku: Starosta Powiatu Legionowskiego, Prezydent Miasta Legionowo, Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne w Legionowie, Powiatowa Straż Pożarna w Legionowie, Radio „Kolor”, Selgros, Kaufland, Caritas DWP, Sieć sklepów „U Michała”, Biuro Rachunkowe „Jolanta Lenc”, Firma „Gryf”, „Amadeo”, „Medi-Soft”, „Agpol”, Stajnia „Klucz”, Letmannen Unibake Poland, Koło Gospodyń Wiejskich w Dosinie i Maryninie, „Art Projekt” Szkoła Języków Obcych, Aviotex, PHU YASKYO „Mirosława Jastrzębska-Jakubiak”, SAP Szkoła Języków Obcych, MULTIKINO, Piekarnia „Hetmańska”, PSS Społem w Legionowie, Drukarnia Tampondruk, Piekarnia H.Witkowski i Z. Pająk, Sklep „Partner”, Zakłady Mięsne Lenarcik.powrót

strona główna
A  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 
07 czerwca 2020 r.
imieniny Roberta i Wiesława

Linki


licznik odwiedzin 2732299