Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
05-119 Legionowo
tel: 22 764 01 40
fax: 22 764 01 41

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00


Wyświetl większą mapę
Najbliższe święta
Światowy Dzień Choroby Alzheimera Międzynarodowy Dzień Niesłyszących więcej

W GOŚCINIE U "KRÓLEWNY ŚNIEŻKI" W TEATRZE ALEKSANDRY FORD

27.02.2011
teatr1
„Jestem wrażliwa na los osób niepełnosprawnych, gdyż mam taką przyrodnią siostrę. Rozumiem te osoby, wiem jak są dumne i wiem, że życzą sobie, aby traktować je w sposób normalny, bez protekcjonalizmu” - wyznaje Aleksandra Ford.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Jagiellońskiej 69 z Legionowa zostali zaproszeni na spektakl „Królewna Śnieżka” w reżyserii Aleksandry Ford do Teatru Literackiego w Warszawie. Spektakl odbył się 10 lutego 2011 roku. Przedstawienie oparte na baśni braci Grimm w bogatej oprawie bardzo zainteresowało młodych widzów ze względu na wspaniałą narrację Aleksandry Ford oraz pełną entuzjazmu i zaangażowania grę młodych aktorów (Śnieżka - Stella Kobylińska, macocha - Anna Bielecka, matka Śnieżki - Anna Skrzypek, królewicz Agata Sutkowska, myśliwy - Andrzej Wolski).

Widzowie mogli bezpośrednio uczestniczyć w najbardziej emocjonujących scenach, gdyż akcja toczyła się również na widowni. Publiczność w pełni dała się ponieść uczuciom i zaangażować w wartką akcję, przede wszystkim za sprawą siedmiu krasnali. Oni to zaskarbili sobie szczególne łaski. Widownia komentowała wydarzenia na bieżąco głośnymi westchnięciami, okrzykami, czy też oklaskami. Dzięki wsparciu z widowni dobro wygrało ze złem, a zwycięstwo to zostało uczczone wspólnymi zdjęciami oraz słodyczami roznoszonymi przez aktorów. Rzadko się zdarza, aby widownia i aktorzy tak współdziałali w realizacji spektaklu. Widać tu długoletnie doświadczenie pani Aleksandry Ford w pracy z dziećmi.

- Bywam częstym gościem w Łbiskach koło Piaseczna, gdzie uczą się i mieszkają niepełnosprawne dzieci i młodzież. Często przyjeżdżałam do nich ze spektaklami lub zapraszałam je do naszego teatru w Warszawie” - zwierza się po spektaklu uśmiechnięta pani Aleksandra. Siostry Szarytki zauważyły, że dzieci świetnie się rozwijają poprzez warsztaty teatralne i pracę na scenie. Same powołały do życia teatr i teraz kilka razy w roku szyją dzieciom kostiumy, dobierają tematy sztuk teatralnych i pozwalają zaistnieć młodzieży na scenie. Stworzyły niemal profesjonalny teatr, w którym młodzież tańczy, śpiewa, uprawia pantomimę. Pani Aleksandra była poruszona umuzykalnieniem dzieci i ich wrodzonym talentem tanecznym.

Jerzy JastrzębskiA  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 
07 czerwca 2020 r.
imieniny Roberta i Wiesława

Linki


licznik odwiedzin 2732301